| YeoWoon a întrebat:

Salut,
Sunt in clasa a XI a si vreau sa ma apuc sa invat pentru scoala de politie.
Imi puteti recomanda niste carti?

Multuemsc

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Daca vrei sa intri la Academia de Politie trebuie sa inveti foarte serios. Incearca sa te tii de romana, istorie si o limba straina, deoarece probele tale din aceste materii sunt, plus proba sportiva. Multa bafta! happy

2 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Citeste tot ce iti da la scoala in primul rand.In al doilea rand poti citi ''Antigona'' ''La tiganci'' ''Calatoriile lui Gulivern'' 'Domnisoara Cristina'' ''Jocul ielelor'' ''Portretul lui Dorian Grey '' ''Magicianul'' ''Comoara din lacul de argint '' ''Iarna barbatilor''

| YeoWoon explică:

Stiu ce se cere, la romana, se cere gramatica, sunt carti speciale de gramatica pentru scoala de politie, la fel si de istorie, imi recomandati cateva (special pentru examenul asta).