| NuStiuCeSaFac2000 a întrebat:

Salut! Sunt la științe ale naturii dar eu am vrut pe mate info, în vacanța de iarna am posibilitatea de a ma transfera la mate info insa nu sunt sigur ca ma voi descurca deoarece la bio chimie nu am facut deloc informatica pana acum. Ma tem ca voi intra la mate info si voi fi in urma cu totul. Unii prieteni care sunt la mate info imi zic sa nu ma transfer pentru ca este foarte greu, altii care au terminat si sunt la facultate imi zic sa ma transfer cat de repede pot. Unii imi mai zic ca nu o sa am timp liber si să rămân pe bio chimie. Momentan nu stiu ce vreau sa fac in viitor dar am auzit ca de la mate info te duci la ce facultate vrei si ca la bio chimie e foarte grea chimia dupa clasa a 10 a (sunt praf la chimie). Va rog, cei care au terminat mate info sau bio chimie sa imi sugereze ce sa fac. PS: sunt clasa a 9a daca nu v-ați dat seama.

1 răspuns:
| dariaflorina a răspuns:

Mate-info e greu. Daca nu te pricepi la mate, ți as sugera sa nu te duci. Indiferent de ce liceu ai facut te poți duce la ce facultate vrei tu. Nu știu aici, depinde de tine ce preferi între matematică și chimie.