| adinaadina a întrebat:

Salut sunt mama si copilul meu tot vrea sa plece in oras dar nu isi face temele e clasa a 7 nu ma intelege il pedepsesc de multe ori nu il las la calculator la televizor dar nici de nebun nu intelege si se uita pe pereti tot il cert ea vorbeste cu iubitul ei. i-am luat si telefonul. ce sa ii fac ca sa isi temele. ce sa fac?

3 răspunsuri:
| divinuu a răspuns:

Daca as avea o mama asa cred ca as pleca de acasa

| crrinnaaa a răspuns:

Simplu. si eu sunt copil. numai cas un pic mai mare. am 15 ani:d

si eu am avut o semenea perioada... iar ai mei mi-au spus:

ca daca imi fac temele il pot chema pe prietenul meu la mine sau sa ma duc eu la el. dar numai daca sunt parintii acasa, ori sa ies in oras si de obicei dupa ce imi faceam temele imi prelungea iesitul afara cu 15 min pentru mine era super tarehee hee

ori fa-o sa inteleaga ca poate sa isi faca si temele si sa se distreze

succesc. cu fiica tawinking

| mili_8806 a răspuns:

S-ati zic ce gandeste despre tine? "comunisti" Mai bine zii ca o pedepsesti daca ia note proaste decat pentru ca nu face temele.