| onfire93 a întrebat:

Salut .sunt un adolescent care implineste 16 ani si am o problema cu tenul...este gras si uscat (cosuri nu am ) stiti vreo metoda naturala sau farmacista! care sa functioneze .Multumesc astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@deea28, cum nu se poate? nu ai auzit de ten mixt? gras in zona T si uscat in zona pometilor?
@onfire93, inlocuieste sapunul cu un gel de curatare pentru ten mixt, din orice gama, nu conteaza marca.

5 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Deci nu ai cum sa ai tenul gras si uscat in acelasi timp. Faci misto de noi? Si daca cosuri nu ai, care e problema atunci?

| deeea28 a răspuns:

Asa, il ai gras, trebuie sa ai mare grija, ca esti adolescent si tenul neingrijit bine, la varsta ta poate creea multe probleme si multe reactii nasoale. Nu sunt medic, dar daca ai intr-adevar tenul gras, eu zic momentan, mai ales ca nu ai cosuri, sa iti iei un sapun dove din acela albastru inchis si sa te speli cu el in fiecare dimineata. Cred ca este destul. Daca iti apar in timp cosuri, ca esti adolescent si se poate intampla, nu ezita sa te duci la un doctor dermatolog, e mai bun decat orice sfat de aici. Succes.

| adytzzkiss a răspuns:

Pai pune intr. un vas ceai de tei, musetel...nu mai stiu... puneti un prosop pe cap si pune. te cu fata deasupra vasului...cu prosopul pe cap... sper sa aiba efect ...merita sa incerci.

| onfire93 explică:

Pfff bine atunci doar gras... o metoda sa scap de asta?

| Remus_7546 a răspuns:

Mai bine consulti un medic sa nu iei medicamente dupa ureche