| kpoplover21 a întrebat:

Stiti vreo masca naturala pentru slabirea si detoxifierea tenului?
P.S. :AM TENUL FOARTE GRAS!
Dau fundita! Multumesc

Răspuns Câştigător
| LoriLoL a răspuns:

Nicio masca nu curata tenul in profunzime, ci doar la suprafata.singura solutie este sa-ti faci tratament cosmetic.

3 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Ai uitat sa dai fundita!

| crazypretty a răspuns:

Eu folose iti recomand o masca cu argila apa de trandafir si castravete pasat:
Se pune intr-un bol de pamant sau portelan nu sticla sau plastic argila se torna apa de trandafir pana se face o pasta si apoi pui castravetele pasat sau taiat bucatele marunte. Argila gasesti la plic produs de farmec din gama aslavital 12 lei apa de trandafir gasesti la plafar cu 15 lei apa de trandafir nu e necesara poti folosi si apa normala dar imi place mult mirosul. Aceasta masca se face de 1-2 ori pe saptamana si apoi aplici o crema hidratanta eu prefer crema hidratanta antiimperfectiuni elmiplant 16 lei. Daca iti mai apare cate un cos pune un pic de amestec de argila peste el in fiecare seara pana trece 2-3 zile adica sper ca am ajutat.As mentiona ca si in saloane tot argila folosec pentru ten gras

| Iliuta_Stroe_1996 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, am tenul foarte gras si imi apar foarte repede cosuri. Singura solutie pe care am gasit-o a fost sa ma duc o data la 2 saptamani la un salon cosmetic sa-mi fac " gomaj ", sper sa te ajute si pe tine.