| Bariel a întrebat:

Salut, tocmai ce am iesit ca in fiecare seara sa admir stelele si am observat ceva ciudat! Am vazut pe cer un fel de semiluna, dar era portocalie. Am reusit sa=i fac o poza si am observat ca cu timpul a inceput sa se micsoreze si in mai putin de 4 minute a disparut complet
Poza: https://imgur.com/qWpWtuP
Din pacate camera telefonului e destul de proasta, m-am gandit ca ar putea fi eclipsa... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Eu cred ca ai vazut saturn nu luna.

| Bariel explică (pentru aditimus):

Ok, parca auzisem ca de abia o poti vedea cu ochiul liber

| Bariel explică (pentru aditimus):

+ ca se vedea exact ca o semiluna, gen puteam vedea umbra, ca si cum o vezi pe luna

| aditimus a răspuns (pentru Bariel):

Cateodata mai apare nu ar fi prima data cand se vede cu ochiul liber.