| anonim_4396 a întrebat:

a inceput liceul, ma simt destul de prost. am 1.95 si sunt in clasa a9-a. Mai toate fetele se uita la mine ca un gigant.
Baietii cu care vreau sa socializez nu prea ma baga nici ei in seama, vreo idee cum as putea sa indrept situatiile?

4 răspunsuri:
| Villy0po a răspuns:

Wow... Ar fi mult mai rau daca ai aveam 1. 50. Asa ca deact mai putin mai bine mai mult. Macar bine ca esti sanatos, intreg, lasa-i pe altii. Asa e la inceput.

| MisFit20 a răspuns:

Sunt complexati de inaltimea ta, fii mandru de ea si poart-o cu deminitate, nu multi oameni au 1, 95.

| LadyMelian a răspuns:

Problema nu e la tine. Problema e la ei. Unii baieti pot fi chiar invidiosi din cauza asta.Lasa lucrurile sa decurga normal.Cu timpul o sa se rezolve si lipsa de comunicare si o sa va obisnuiti unii cu altii.
Scoala de abia a inceput, nu te astepta ca totul sa fie roz din prima.

| BiTW a răspuns:

Stai fără nicio grijă, și eu am avut un coleg care avea 1.98 la începutul clasei a IX-a, și mai toți din clasă îl respingeau din cauza asta. Indivizii de genul ăsta sunt sortiți eșescului, sunt niște dobitoci, și trebuie tratați ca atare. Vei găsi 2-3 colegi cu care te vei înțelege foarte bine în toți cei 4 ani de liceu mai mult ca sigur. Iar pe marii perfecționiști ignoră-i, și lasă-i să se creadă mari în lumea lor mică.