| anonim_4396 a întrebat:

A mai fost cineva tuns de genu: Creasta discreta: Daca vrei sa fi la moda, poti adopota o frizura cu parul tuns cat mai scurt in laterale si ceva mai lung pe mijloc, astfel incat sa-ti permita sa-ti faci un fel de creasta. Aceasta nu trebuie sa fie prea mare si sa se observe de la o distanta apreciabila, ci e bine sa fie cat mai discreta, parul avand doar o tendinta de creasta, sustinuta cu produse de styling. Pentru variatie, in unele zile parul ceva mai lung poate fi aranjat ca breton aparent neglijent.
Atunci cand parul se mai lungeste si inca nu ati reusit sa ajungeti la frizer, il puteti pieptana spre spate. In general, aceasta tunsoare li se potriveste barbatilor cu parul drept.

Am intalnit tunsoarea aceasta foarte des la baieti, imi puteti spune cu ce numar in mm chiar si inch v-ati tuns cu masina de ras pe laterala si mijloc? big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...
si eu ma tund exact la fel...
ma tund cu 3 pe parti si la spate (pentru ca am parul putin mai rar...tu daca il ai des poti cu 2)
si pe mijloc din foarfec big grin atat cat se poate

| PVAAVU a răspuns:

Eu m-am tuns cu creasta pe o parte (ca numai badaranii o au pe mijloc), iar la spate mi-am ridicat parul in sus.Mai,da ce tare ar fi daca te-ai tunde cu creasta mare (si la spate si in fata), pe restul cefei par ridicat in sus, iar pe restul capului plete; s-ar zice ca un om tuns astfel ar vrea sa sara din tipare.