| Paul321 a întrebat:

Acu pe la sfarsit m-a pus draq sa chiulesc la mate ca sa nu-mi mai puna note mici. Am chiulit cam vreo 10 ore si + vreo 4 absente am 14. Profa de mate i-a spus dirigintei ca eram obraznic pe la ore si neatent iar ea mi-a scazut 2 puncte la purtare cu creionu. Acu cand am calculat cate absenste am mi-au iesit 15 si a spus ca am 3 puncte scazute la purtare. Se mai pot motiva absente la sf. de an? Ce sa fac o zis ca-mi trimite o mustrare acasa cu absentele... Cum sa procedez va rog ajutati-ma! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca sa mergi la doctor si sa vorbesti cu asistenta. Absentele se pot motiva din cate stiu si la sfarsit de an, important este sa gasesti pe cineva care sa accepte sa iti dea scutire.