| Paul321 a întrebat:

Acu pe la sfarsit m-a pus draq sa chiulesc la mate ca sa nu-mi mai puna note mici. Am chiulit cam vreo 10 ore si + vreo 4 absente am 14. Profa de mate i-a spus dirigintei ca eram obraznic pe la ore si neatent iar ea mi-a scazut 2 puncte la purtare cu creionu. Acu cand am calculat cate absenste am mi-au iesit 15 si a spus ca am 3 puncte scazute la purtare. Se mai pot motiva absente la sf. de an? Ce sa fac o zis ca-mi trimite o mustrare acasa cu absentele... Cum sa procedez va rog ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| GigiManivela a răspuns:

In primul rand, la 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare. Probabil, celelalte 2 puncte au fost scazute din cauza ca ai fost obraznic. Dar daca sunt cu creionul, nu cred ca o sa ti le scada (si eu am avut asa laughing ). Dar vezi ca daca nu te duci la nu stiu cate ore din totalul unei materii, profesoara poate sa te lase cu media neincheiata si sa repeti anul.

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Cere-i iertare, te dai pe lângă profă, și ai scăpat.

| TheNone a răspuns:

Iti zic eu ce sa faci stai cu ochii pe postas cand vine si iei tu scrisorica( plicul ) trimis de catre diriginta, si spui postasului ca nu e nimeni acasa:p
(ASA AM F0CUT SI EU laughing )

| Paul321 explică (pentru TheNone):

Invat dupa amiaza...

| TheNone a răspuns:

Ma hartia nu o sa vina cand esti la scoala :p
Cel mai probabil cand se aduce facturi la lumina / net sau altele.

| Paul321 explică (pentru TheNone):

Azi o aduce ca azi vin pensiile laughing)

| Question_1325 a răspuns:

Daca esti clasa a 9 a nu te teme...Am o colega care are 45 de absente in total (35 nemotivate) si i-a scazut doar 3 puncte la purtare..Acum nu cred ca absentele mai sunt luate in considerare deoarece fisa cu absentele a fost dusa pana maxim 1 iunie... oricum nu are ce sa iti faca pentru 15 absente! FUNDA!