| AlinRemi a întrebat:

acum 2 zile am vandut un iphone la niste baieti ( in telefon nu stiam ca sunt tigani), au venit, au vazut telefon-ul, l-au controlat, mi-au dat banii, le-am dat telefonul si au plecat. Eu uitasem ca pe telefon aveam codul acela de 4 cifre ( dar nici ei nu m-au intrebat de el) m-au sunat ei a 2-a zi cand mi-am bagat cartela in alt telefon pentru ca in ziua precedenta nu aveam niciunul. M-au sunat, le-am spus codul. Si ma trezesc cu ei dupa 2-3 ore cam asa, ca vor banii in apoi ( incercasera codu de prea multe ori si l-au blocat, au bagat iar softu si nu mergea sa-l activezi pentru ca cerea primul lui id Apple parca, in fine.
Azi m-a sunat mama tiganului si mi-a spus ca pune gasca pe mine ca i-am fraierit baiatu ( era un copil mic pe acolo dar eu vandusem telefonul la un baiat mare 18/20 ani.)
Acum ce sa fac? Ar trebuii sa le dau banii inapoi sau ce sa fac? Eu vreau telefonul bun cum mi l-am dat. Nu blocat.
Va rog ajutati-ma, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| HaLoGeNNN a răspuns:

Si nu e vina ta ca a sticat el codul.E vina lui ca l-a bagat de prea multe ori.In orice caz daca se iau de tine poti sa te duci la politie.

2 răspunsuri:
| HaLoGeNNN a răspuns:

Te duci la politie, daca se ia cineva de tine!

| lucian_2018 a răspuns:

Nu. E viana ta ca nu ai scos godul, nu e ok sa il dai asa. Dar, legatura s-a facut intre tiganul ala mare, si intre puradel. Deci nu ai legatura tu cu puradelul ala laughing