| successful a întrebat:

happy!
Acum cateva zile am vazut o fata si imi cam place de ea la prima vedere, doar ca nu o prea cunosc, dar de cateva zile ne "aruncam priviri"...

Cum as putea, sau cum ati incerca voi cel putin sa incepeti o conversatie cu o persoana necunoscuta dar pe care o placeti?

Multumesc anticipat happy!

2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Cand o mai vezi salut-o, chiar daca nu iti va raspunde. Fa asta de cateva ori, apoi daca iti raspunde si nu se grabeste poti adauga,, ce mai faci?", apoi,, cum e cu scoala?", iar cand o prinzi,, pe loc" te prezinti si ii ceri numarul sau facebook-ul, ceva. Ai rabdare si nu o lua deodata.

| Obertinschi_Larisa_1997 a răspuns:

'heii, ce faci?' și de aici continui tu. Încearcă să fi natural.