| Crks a întrebat:

am 13 ani 1.64 m si 62 kg as vrea sa slabesc! Funda

Răspuns Câştigător
| smarttie a răspuns:

Inca esti in crestere nu ai de ce sa slabesti momentan. Mai ales prin metode cum ar fi dietele. O sa te opresti din crestere si sunt sigura ca nu vrei asta. Daca vrei sa slabesti ( pentru ca nu te simti bine cu tine ) apuca-te de un sport ai multiple beneficii : Iti dezvolti corpul armonios, socializezi cu alte persoane de varsta ta si daca te tii de un sport pana la performanta te vei simtii implinit/a happy Nu face prostia de a te apuca de diete /regimuri / pastile ai destul timp in fata sa faci si asta daca vrei

1 răspuns:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Mergi la sala, ori alearga in fiecare seara.
Fa-ti un orar bine stabilit al meselor si renunta la prajeli si dulciuri.
Succes!