| MrBogdan14 a întrebat:

Am 14 ani si am cateva probleme. La scoala cam iau bataie, intr-o zi s-a luat unul de mine si am reusit sa-i dau cu pumnul in gura (a fost auto-aparare) si apoi acel baiat si-o chemat gasca de tigani (nu am nimic cu tiganii) si m-o bagat in colt si m-au batut rau, eram vanat pe tot corpul. Acum cateva zile unul din acea gasca mi-a dat cu pumnul iar fara motiv, si sunt injurat foarte mult cu toate ca nu am nimic cu ei, eu imi vad de cartea mea. As vrea sa stiu ce pot sa fac in acest caz? Mai e unul care e mai mare (la inaltime) decat mine si se ia de mine tot timpul, as vrea sa-i dau cu pumnul in gura si sa fug. Dar nu cred ca e cea mai buna solutie, astept parerile voastre, multumesc.
**DAU FUNDA**.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu încerca să te răzbuni sau să le impui respect, într-un final nu o să te alegi cu nimic. Îți recomand să îi spui dirigintelui sau directorului. Știu ca nu o să ia măsuri prea mari, o să facă tot posibilul să păstreze numărul de elevi, poate o să facă ceva totuși. Sau dacă se repeta, cheamă politia fără ezitare.

| MrBogdan14 explică (pentru anonim_4396):

Scoala la care invat eu e chiar langa politie, la urmatoarea abatere o sa ma duc direct la politie fara ezitare, oricum profesorii nu fac nimic in privinta asta, atunci cand m-au batut rau am fost la director, a zis ca-i scade puncte la purtare dar nu a facut nimic. Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!