| Copila2016 a întrebat:

Vă rog citiți tot pentru că sunt agresată de țigani NON-STOP!
MENȚIONEZ CĂ STAU ÎN RAHOVA
Ieri am primit o prietenă la mine și a adus-o pe "verișoară-sa" când de fapt era iubita dușmanului meu care mă agresează. Am aflat că nu e verișoara ei pentru că a vorbit la telefon cu mama mea cu mama ei ( ca să știe că este la mine ) și a zis să nu spunem a adus-o pe verișoara ei. Eh în fine e complicat am aflat de la tata că nu e verișoara ei că i-a spus maică-sa că nu are nici-o verișoară și după a inventat că e o prietena... În fine, I-a mama să îi spună iubitului ei să mă lase în pace după au stat pe Facebook pe laptopurile mele ( am 4 ) și au plecat. ( Eu sunt prietenă cu ea pentru că mă ajută vara să fac videoclipuri că n-am actori și pentru că nimeni nu vrea să vorbească cu mine mă simt folosită dar asta e.)

Mai tărziu m-am trezit cu bulgări în geam ( la etajul 3 stau mă întreb cum au reușit să arunce până acolo ) Am și filmat că am o cameră care mărește 50x dar nu prea le-a prins fețele că era seară și se vedeau cu purici, am chemat poliția DE 4 ORI și tata i-a așteptat în frig afară în fața blocului și i-a și sunat și au zis că nu este nimeni acolo ( gata sunt polițiști corupți de țigani ). Țiganii mă agresează de când mă știu, oriunde mă mut trebuie să fie niște țigani care să se ia de mine, M-am mutat de un an din cauza unor probleme și de atunci au prins o obsesie pe mine că eram în clasă exact cu dușmanul meu. ( m-am transferat că mă agresa non-stop ). Știe unde stau, știe cine sunt, ce fac, uneori mă urmărește și pe stradă, își pune toată gașca să se ia de mine.

Dacă tata era afară și îl luau ăia la bătaie, poliția nici nu venea? Puteau să-l omoare.

Singura cale este să mă mut la 16MP sau la o dărăpănătură la țara, bugetul apartamentului meu cu 2 camere este 15.000 EURO ( stau într-un bloc cu Români. )
Sau să-i ignor până ne omoară pe stradă
Sau să-mi iau lanternă cu electroshock să mă apăr.
https://youtu.be/X47S-Ynqefk - dovada
Ce sfat îmi dați?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca te cam plictisesti. Nu aici rezolvi problema.

| alin131 a răspuns:

Hai sa iti spun o mica intamplare ca sa vezi cum a fost la mine.

Am avut uneori *probleme* cu unele persoane. M-am rugat la Dumnezeu sa ma ajute s-au s-a rugat mama mea pentru mine si m-au lasat in pace, alteori m-a ajutat Dumnezeu sa evit traseul pe care ma intalneam cu acele persoane sau circumstantele in care ne intalneam...

Si la un momendat m-au lasat in pace, nu au mai avut treaba cu mine.

Nu stiu daca sa te muti e o idee buna, e o varianta dar daca acele persoane nu s-ar mai lua de tine te-ai mai muta?

Sau in afara de aceste incidente totul e ok acolo unde stai?