| Coseru_Razvan_2000 a întrebat:

am 14 ani si as dori sa imi cumpar o tableta de la ALTEX singur dar nu stiu daca ma lasa legea sau politica firmei?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sincer nu ar trebui sa ai nicio problemă, ăia au interes sa si vinda marfa, nu sa te controleze pe tine, si oricum tablete au si copii m ai mici, doar alcolul si tigarile nu se vind minorilor, dar la aparatură nu cred ca vei avea probleme, dar cum am zis m ai jos, ca sa scapi de indoială, roagă pe cineva din familie sa o cumpere.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi daca ai banii, roagă pe unul din părintii tăi sa ti o cumpere, sau pe un membru al familiei trecut de 18 ani, si gata.

| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Nu poti sa cumperi singur pentru ca iti va cere buletinul pentru garantie si alte dele deci daca merge si un prieten mai mare cu tine e ok.