| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

am 14 ani si sunt clasa a 8-a și îmi place de o fata de la școală, ea este cls a 7-a.
Și nu stiu cum sa o abordez, cum sa vb cu ea, grupul ei de prieteni e diferit de al meu și nu stiu cum sa vb cu ea.
Adica cum sa intru in vorbă cu ea, nu stiu ce să-i zic.
Noi ne-am întâlnit la școală pe hol și eram doar noi.
Am trecut unul pe lângă altul si mi-a dat un zâmbet și a lăsat privirea în jos.
A intrat in clasa la noi când eram cu un coleg
Am vazut că se mai uita la mine dar când a fost sa-i dau mesaj nu prea răspunde(semi-seen).
Acum spuneți-mi voi mă place?
Cum sa intru in vorbă cu ea?
Ce sa vorbim?
Ceva ce vorbesc toți când vor sa fie cu cineva. Și până acum n-am mai vb cu ea.
Doar din priviri ne-am vazut.
Ajutați-mă.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Cand o fata e interesata nu da seen sau te ignora. Nu ai cum sa o faci sa te placa, asta nu inteleg unii. Daca ea nu simte nimic pentru tine si tu stai dupa ea ca un catelus mai mult o faci sa te evite decat sa te placa. Vorbeste cu ea si imprieteniti-va mai intai

| GrosuAndreea70 a răspuns:

Pai poti incepe prin a intreba-o ce face. daca ai ceva dulce poti sa o intrebi daca vrea. sau pur si simplu spune-i ca o placi.
sper ca te am ajutat