| Ciudata7492 a întrebat:

am 16 ani si sunt complexata de felul in care arat, intrebarea mea este:
Dacă slabesc pot sa imi schimb forma fetei ( adica sa scap de fălcute, de pleoapele cazute) si daca da, cam cate kilograme trebuie să slabesc?
Mentionez ca am 58 de kilograme si inaltime 1.62

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, falcile dispar imediat, daca slabesti conderabil.
La 1.62m ar trebui sa ai maxim 52kg. Ideal ar fi 50kg!

| WaterDrop a răspuns:

Problema nu este cum arati, pentru ca daca pornesti pe acest drum acum, vei investi multi bani si sanatate in acest lucru doar ca sa arati mereu bine peste ani si devine o dependenta.

Problema este ca nu ai indeajuns de multa incredere in tine si un anturaj prost ce te desconsidera doar pentru felul in care arati. Mai bine ai lucra la cum sa te iubesti pe tine, inainte de a cauta iubire la cei din jurul tau. Daca tu iti cladesti un caracter si o personalitate indeajuns de buna, nu`i va mai pasa nimanui de falcutele tale si isi vor dori toti sa stea in preajma ta.Schimba`ti si anturajul de prieteni/e cu unul ce stie sa aprecieze persoanele ce le sunt alaturi si care sa te ajute sa evoluezi, pentru ca momentan mergi pe o panta descendenta a vietii.

58 kg nu sunt deloc iesite din comun, poti opta sa faci mai multa miscare daca vrei neaparat si sa reduci grasimile/dulciurile din alimentatia ta, insa dupa cum spuneam, nu vad problema la capitolul greutate.

| Justme1997 a răspuns:

Pe la 52 de kg fața ar putea fi un pic mai puțin rotunda, nimic drastic fiindcă nu ai multe kg in plus

| Stropdeploaie a răspuns:

Cam zece kilograme! Sa arati asa cum iti doresti!