| Mr97ScZ a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa-mi iau mustata dar nu vreau de pe acum cu lama, asa ca m-am gandit sa o tai cu o foarfeca.Credeti ca se intampla ceva daca imi tai mustata cu foarfeca? Tata mi-a zis ca nu se inttampla nimic......Ar fi ok sa-mi iau mustata cu o foarfeca? Vreau raspunsuri serioase.

Multumesc! FUNDA

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

LoL ai deja 17 ani si nu te-ai barbierit? mhmm grea decizie.Eu la 15 ani barbieream obrazu fin ca voiam barba laughing pe la 17 mi sa inegrit toata fata (ici colo) Chestia e ca,vine o vreme cand vrei sa fi matur, cand vrei sa schimbi statutul, de la puber la barbat. Vrei ca atunci cand spui ceva, sa fi luat in seama, sa ti se acorde atentie.Eu pana sa imi las barba, fix pix.O data cu barba, unii copii imi da si cu sarumana happy cu toate ca am doar 22 de ani dar arat de 30 + Barba uneori poate fi un blestem, alteori o binecuvantare.Depinde cum vrei sa o privesti.Personal uneori nici nu am chef de barbierit, as prefera sa ma bata unul, dar alteori am asa o mare 'dragoste' sa imi aranjz podoaba laughing Pune mana si barbieriesteti mustata, am un var care la 30 de ani, are ici colo 2 3 fire de parhappy nu as vrea sa ajung ca el, as vrea barba nu jucarie happy Esti viitor barbat, trebuie sa ai barba, trebuie sa fi sub blestemul 'barbi' sa ma exprim asa. Vrei sa ajungi ca la 25 de ani sa ai puf pe fata? E alegerea tahappyeu personal prefer sa fiu in rand cu lumea, mi-am dorit de mic barba laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune mana si te rade, 1 an in plus sau in minus tot aia e, oricum te vei rade toata viata

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu lama creste mai deasa, poti s-o tai si cu masina de tuns

| Mihaela1964 a răspuns:

Masina de tuns, nu va arata obrazul ca de copil mic si scapi de tuleiele care inca nu-s mustata.

| CosminC86 a răspuns:

Dar ce are cu lama la 17 ani? Un coleg de-al meu se barbiereste de la 14 ani, si nu numai mustat ci toata barba. Barbatii adevarati de obicei incep sa se rada de pe la 17-18 ani, deci nu e rusine sa te barbieresti. Cu foarfeca mai mult te-ai face de ras, zic eu, decat cu lama deoarece cu foarfeca nu vei reusi sa o tai calumea, iti vor ramane fire si va fi naspa.
Iti recomand spuma de ras si bic Gillete pentru confort. Nu doare deloc si sa-ti razi mustata dureaza mai putin de 30 de secunde (cu lama).