| ELITE00BAT a întrebat:

am 18 ani si nu prea am prieteni adevarati
Ma refer vb cu 2 3 colegi mai rar dar sunt numai pentru bani ma refer apeleaza la mine doar cand au o problema sau sa ii imprumut cu ceva bani in rest nimic
Nu sunt prieteni care sa riste pentru mine, prieteni adevarati
Unde imi pot face si eu prieteni adevarati care sa nu se foloseasca de mine, prieteni care pot sa apelez la ei cu drag si care sa ii numesc adevarati prieteni

4 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

In primul rand rupe-te de imbecilii astia.

Gaseste persoane care iti impartasesc valorile si calitatile, incearca sa intri intr-un club(depinde ce iti place sa faci) sau sa te uiti mai bine care sunt persoanele care merita increderea ta.

In plus acum vine facultatea si o sa ai un nou mediu, o noua lume care poate sa iti ofere ceea ce nu ai gasit pana acum. eu iti urez multa bafta, curaj si incredere. Cu siguranta ai sa gasesti persoanele pe care le cauti.

Have Fun

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Pai,parerea mea este ca nu trebuie sa ai prieteni adevarati pentru ca tu incepi sa ai incredere in ei si sa le spui totul si ei dupa un timp te tradeaza(asa am patit si eu si acum rice mi-ar spune cineva ca pot sa am incredere in el chiar nu ma intereseaza si nu il cred)cel mai bine fa-ti cativa prieteni as sa vb cu ei sa mergeti in gasca et.Dar niciodata nu te poti baza pe prieteni(prietenii vin si pleaca )Sau cum spui tu ca numai dupa interes apeleaza la tine.
Succes sper ca ti-am fost de ajutor

| catalin_8409 a răspuns:

Frate crede-ma ca am trecut si eu prin chestia asta, sa stii ca in ziua de azi nu mai exista prietenii adevarati, daca vrei poti sa ma contrazici dar cel mai bun prieten al meu sunt eu, chiar si cel mai bun prieten (pe care il consideri tu) te va trada odata. Traim intr-o lume de tot ca**tu in care intalnim numai prieteni pe interes, asa cum ai spus si tu. Singurii oameni pe care te poti baza cu adevarati sunt parintii tai, intotdeuna il vor sprijini pe baiatul lor. Chiar daca am doar 16ani la concluzia asta am ajuns, este doar o parere a mea, Bafta, o zi buna

| remusinho a răspuns:

Nu exista un loc unde sa te duci si sa gasesti prieteni adevarati, nu e ca si cum te-ai duce intr-un magazin de pescuit, fiindca stii ca acolo vei gasi undite... Cred ca e cam la fel ca in dragoste, la un moment dat intalnesti o persoana si inexplicabil iti dai seama ca ea e persoana pe care o cautai. Cam asa e si cu prietenii... Dar tine minte ca o prietenie adevarata se leaga in timp. Bafta!