| Andra_5254 a întrebat:

As vrea prieteni adevarati. Cine e cu mine?

Răspuns Câştigător
| CristiPavel a răspuns:

Nu e nimic, treci printr-o perioada mai dificila si cam atat.

Ca sa ai prieteni adevarati, sa fii inconjurata de oameni de valoare, e nevoie sa fii in primul rand tu astfel.

De aceea, e nevoie intai sa te impaci cu tine insuti si sa te iubesti asa cum esti. Odata ce incepi sa te iubesti cum esti or sa dispara o gramada de probleme, iti va creste stima de sine, vei fi mai puternica, mai optimista, etc.

Daca vrei sa aflii cum sa faci aceste lucruri am scris doua articole pe aceasta tema aici:
http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/

http://castigatimp.com/......-pe-altii/

Foarte important, atunci cand ai probleme, sa nu dai vina pe altii, deoarece facand astfel, pierzi puterea de a rezolva situatia. E nevoie sa-ti asumi responsabilitatea si sa fii constienta ca puterea se afla la tine, tu poti schimba lucrurile.

Alte doua articole care te-ar ajuta aici sunt:
http://castigatimp.com/nu-da-vina-pe-altii-pentru-problemele-tale/

http://castigatimp.com/iti-dai-seama-cat-esti-de-tare/

9 răspunsuri:
| Tiberiu4 a răspuns:

Eu andruta nu vreau funda vreau sa fim prieteni tiberiu_force4 id meu

| FollowTheLight a răspuns:

Cand spui ca vrei prieteni adevarati, e ca si cand ai spune: vreau sa devin o sirena si nu stiu cum!
Deja sunt plictisita de asa-zisi prieteni adevarati!straight face

| Scherimuvi a răspuns:

Mata

| AlexiaClaudia a răspuns:

Da, daca vrei iti dau id pe mess. Eu sunt Alexandra. Incantata.

| badboyvlad a răspuns:

Prietenii adevarati tii faci in realitate nu pe net! :-p

| Mihai2892 a răspuns:

Eu unul pot face multe pentru binele unei prietenii atata timp cat este sincera si bine fondata. Daca doresti imi poti lasa un ID de YM pe privat si poate stam de vorba daca iti face placere, sa ai o zi buna.

| ZâmβέŤ a răspuns:

Eu...fundita? Daca vrei sa imi lasi id tau pe privat. imi dai mesaj si bag id si vb. Vorbim pe messenger...
Bye! TBX:*

| Nes7eA a răspuns:

E... multi vrem prieteni adevarati dar rar mai gasesti in ziua de azi... :*

| Doareu_1554 a răspuns:

Nu mai exista prieteni adevarati.Intr-un final toti te tradeaza. Exista doar falsitate si aparente.