| Anonimul2015 a întrebat:

am 2 chestii pentru voi și anume:
1. Eu de felul meu sunt timid și recent am decis să îmi fac o prietenă dar nu știu cum, oare îmi puteți da niște sfaturi?
2. Eu am 14 ani, dacă m-as împrieteni cu o fata de 18 ani ar fi bine sau rău pentru mine sau ea? Vreau și motiv

Astept răspunsuri serioase, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

✦Incearca sa nu faci chestii tampite,de prost gust.
✦ Gaseste lucruri pe care le aveti in comun
✦ Ai grija sa nu fii salbatic *adica daca ea iti vorbeste atunci ii raspunzi cu zambetul pe buze*
✦ Ai grija sa n-o innebunesti atunci cand vorbesti cu ea. Unele subiecte sunt mai delicate si nu le poti aborda asa, din prima. De asemenea incearca sa nu vorbesti acelasi lucru iar si iar si iar.
✦Fii tu insuti.
✦Incearca sa pari de treaba, s-o ajuti atunci cand are nevoie. *cel putin pe ea, daca nu pe toata lumea...*
E bine sa fii bun cu toti. Cu cat te place mai multa lume, cu atat fata respectiva o sa te pretuiasca mai mult.

2✦ Ar fi rau pentru amandoi intrucat lumea vorbeste. Ar face glume pe seama ei *ex : ca este bona ta* *ca este in relatie ca la gradinita* s.a.m.d.

Oricum... asta afecteaza mai mult imaginea ei. Tu ai parea oarecum smecher in ochii prietenilor daca ti-ai face o astfel de prietena dar sa fim seriosi...nu prea ai cum.

Bafta!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asi fi curios daca una de 18 o sa vrea sa umble cu tine.