| adv a întrebat:

Am citit pe diverse site-uri ca daca imi rad barba de 2 ori pe zi ar creste mai deasa. E adevarat? Ce sfaturi mai stiti pentru o barba deasa?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Oamenii de știință au cercetat și ne-au afirmat acum mult timp chiar, că tăierea firului de păr cu ORICE aparat : fie care taie, fie care smulge are același efect ( nu se îndesește părul și nu crește dur atunci când îl tăiem și nu smulgem ). Firul de păr crește la loc, fix din locul de unde a fost luat iar la început e normal să fie mai tare, e un stimul asupra pielii.
Acești oameni de știință se amuză pentru că și în prezent, în secolul 21 majoritatea oamenilor încă cred acele teorii antice. Sper ca lucrurile scrise mai sus să-ți adeverească problema, practic nu va fi așa, așteaptă să te dezvolți normal, natural, barba nu îți va schimba personalitatea iar multe fete sunt de părere că barba e nasoală, iar altele nu.
Fundă?

3 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Unde rahat ai citit ca se rade de 2 ori pe zi?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu e deloc adevarat. Pune mana pe cartea de biologie si vezi cum functioneaza corpul uman, mai precis firul de par. Daca era asa cum spui tu inseamna ca toti barbatii care chelesc se puteau rade cat mai mult si ajungeau niste pletosi.Gandeste si tu logic inainte de a pune o intrebare stupida.

| Crainstorm20 a răspuns:

Da.Dar sa n-o razi de 2 ori pe zi.Astepti si tu 3-4 zile sau chiar o saptamana XD