| GeorgeDRX a întrebat:

am doar 13 ani si sunt atat de trist foarte des. Am probleme cat pe partea sanatatii cat si pe partea cu viata de toate zilele, nu stiu cum sa va explic. Am doar 13 ani si sunt foarte diferit de ceilalti, iar unii chiar nu inteleg asta. Am doar cativa prieteni. Nu stiu sa socializez, dar odata ce m-am bagat in vorba cu cineva devin "normal" fata de cum sunt eu normal. Nici nu stiu de ce mai respir, doar familia mi-e alaturi, in viitor chiar nu stiu cum va fi, stiu ca in viata dai de multe dar la varsta pe care o am indurat prea multe. Astept momentul in care tot raul se va transforma in bine, si nu stiu odata cand vine. Nu stiu de ce mai traiesc, sa nu ma credeti vreun copil razgaiat care a mai avut ganduri rele in legatura cu mine pana acum, sa-mi fac rau singur. Lumea ma stie de pe strada si au o parere proasta despre mine si nu le-am facut nimic, se uita ciudat, si nu le-am facut nimic. Cu fetele nu stiu sa socializez, si stiu ca acum din adolescenta o sa ma indragostesc des. Ajutati-ma va rog. sad

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

de ce crezi ca ai fi diferit? explica mai mult

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Irina31 a răspuns:

George, tu esti un copil diferit intr-adevar - esti diferit de ceilalti pentru ca ai trecut prin multe si ceilalti nu te inteleg pentru ca lucrurile prin care tu ai trecut te-au facut sa vezi viata altfel, te-au maturizat. Eu cred ca problemele tale se vor rezolva - pe masura ce cresti vei reusi sa socializezi tot mai bine. Nu stiu prea multe detalii despre tine, sanatatea ta, dar sunt sigura de un lucru: traiesti pentru ca viata ta conteaza! Tu, pentru ca ai facut fata la toate problemele vietii cu care te-ai confruntat, poti fi o incurajare pentru cei din jur si le poti imbogati viata. Nu stiu de ce Dumnezeu te-a lasat sa treci prin atatea, dar daca te-a lasat sa mai traiesti, inseamna ca are nevoie de tine si viata ta e un instrument prin care poti sa faci viata altora sa fie un cantec. Nu te da batut - priveste doar fata cealalta a monedei, gandeste pozitiv, gandeste frumos happy Guraj George happy Ai doar 13 ani dar poti face mai mult decat fac altii la 31 happy