| νєησм a întrebat:

am și eu o întrebare.Îmi place mult de o fata, de fapt o iubesc chiar.Ne cunoaștem de 4 ani și pana acum nu am petrecut asa mult timp cu ea (ieșim afara des). Ideea e ca nu prea știu ce sa ii zic,adică vorbim despre noi dar nu despre iubire sau alte chestii de genul, probabil ca mi-e frica de subiectul asta. Oricum, ea e singură și cred ca am putea fi împreună dacă știu "cum sa o joc"
Despre fata, hm...e sensibila și ușor supărăcioasa.
Câteva sfaturi despre unde și cum sa mă îndrept cu ea?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi cu ea spre un parc, la un suc. In drum, campara-i si o floricica.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Crezi ca esti in stare sa o inviti la un film impreuna? Nu la cinema, ci pe undeva pe acasa pe la voi? Eventual un film de desene animate precum "The Croods".

Si apoi sa incepeti sa discutati despre relatia dintre tata si Eep, apoi dintre Eep si tipul nou, si apoi cobori la ea?

Daca este suparacioasa, are ceva pe suflet de felul ei. Las-o pe ea sa se lase descoperita. Dar creeaza-i si ambianta.

In felul asta o strigi Eep, pe tine te faci, nu mai tin minte cum il cheama, etc. Incerci sa va identificati doar putin cu personajele din filmul ala...

Si apoi treci la actiune.

| OQdpNet a răspuns:

Cu toate că ar trebui mai multe detalii (vârstă, relația voastră "colegi, vecini, cunoștințe comune", relații anterioare, etc)
Cu toate acestea, voi lăsa un expert să-ți ofere un răspuns universal valabil.
https://www.ted.com/talks/brene_brown_on_vulnerability#