| Thehighteffect a întrebat:

Am și eu o problema, va rog sa cititi pana la capat. Ieri, pe cand ma plictiseam, am sunat 3 prieteni sa ieșim afara. Eu stau la bloc și e o caldura insuportabila, in fine am luat 3 preteni și am plecat in parcul de langa bloc. Am pus toti bani și am luat 1l vodka, 4 beri, niște wisky și cateva pungi de seminte. Am ajuns in parc, ne-am așezat pe o banca și am dat o bauta. Dupa vreo juma de ora de baut, glume, bancuri, injuraturi au venit la noi 3 mame. Erau cu copii in parc. Ne-au intrebat câți ani avem și nici unul nu avem mai mult de 14 ani. Au zis ca ne vor duce la politie pt. Ca am deranjat liniștea parcului și le-am dat un exemplu negativ copiilor. Am fugit toți acasa la mine, am lasat sticle, pungi tot acolo și am plecat. Eu nu vreau sa afle mama, știe ca mai beau da am promis ca daca beau sa beau acasa da era cald te sufocai inauntru și in plus la bar mai este cate un prof cate o prietena a mamei iar bautura e mai scumpa și in al doilea rand luni am examen. Am auzit ca daca ai antecedente cu poliția nu ai voie sa susții examenul. Eu de ieri nu am iesit din casa de frica ca ma intalnesc cu femeile alea. Vreau sa știu parerea voastra. Ce ar trebui sa fac? Dau funda și vreau raspunsuri serioase. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Cata vreme nu te-a prins politia consumand alcool, adica cu sticla in mana, nu se poate intampla nimic. Declaratiile femeilor, chiar daca te cunosc personal si spun politiei adresa ta nu sunt probe pentru vreo amenda. Deci lasa la o parte teama ca vei avea probleme cu legea!
Partea cu ce va afla si daca va afla mama ta e mai complicata, depinde daca femeile acelea iti cunosc familia, aici nu am cum sa emit o opinie.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa bei in continuare ce sa faci... ti se iveste un viitor stralucit

| WaterDrop a răspuns:

Daca aveti 200 ron pentru alcool atunci aveti si pentru amenda, deci nu te ingrijora.

| Radu284 a răspuns:

Da, super caldura, merge o vodka...
Voi de unde ati invatat sa beti?

| Thehighteffect explică:

M-am intalnit azi cu una din femeile alea și mi-am cerut scuze și am spus ca nu se mai repeta și ea a zis sa nu mai beau. Cat despre mama știe ca mai beau o data la 3-4 luni sau o bere in weekend cu prieteni iar femeile alea erau in vizita la niște vecini de la 2 blocuri distanța din cate am auzit. Nu mai repet experiența, nu mai beau in parc. Doar acasa sa nu ma mai fac de râs. Și nu mai exagerez cu bautura. Doar un shot max 2 și o bere la 0.5. ma concentrez pe exam ca am luni și miercuri.

| Thehighteffect explică:

In plus nu am dat 200 lei pentru. Alcool. Un litru de stalinskaya e 27 lei și cu 4 beri la 0.5 care costau 3 lei una, 4 pungi de seminte la 1 leu= 43 lei. Juma de jack a adus un prieten de acasa ca tacsu lucreaza la un supermarket și are din plin. Oricum nu o sa mai beau. Am tras o sperietura grava.