| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la un liceu de stiintele naturii intensiv engleza. Imi poate spune cineva cum e la acest profil? Ar trebui sa imi iau profesor la mate si la stiinte?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AC4S4 a răspuns:

Aceasta specializare se bazeaza pe Chimie, Biologie, Fizica, Matematica, Engleza.
Vei avea:
3-4 ore de matematica
4 ore de engleza
2 ore de chimie
3 ore de fizica
2 ore de biologie

Vei mai face si alte materii (geografie, romana, istorie, informatica, etc.) dar nu sunt materii de baza pentru aceasta specializare.

Nu este nevoie sa iti iei profesor. Trebuie sa fii atent la ore, sa iti faci temele si, eventual, sa mai citesti 10 minute lectia cu o zi inainte de a avea ora.