| TheTimeKiller a întrebat:

Am luat 3 la engleza crying. Sunt clasa a 9-a. Azi am avut prima ora engleza si aveam tema facuta(sau asa credeam). Ne-a dat 3 exerciii si facusem 2 fara greseala si unul l-am gresit si ne-a pus( la mai multi) 3 pe motiv ca nu ne-am facut tema. Eu stateam linistit pentru ca stiam ca am tema si colegul meu care nu si-o facuse, cat timp ea corecta a copiat tema de la mine si lui nu i-a pus 3 straight face. Acum, nu am vrut sa ii puna si lui, din moment ce eram eu in asta sa nu bag si pe altu...dar tata vrea sa se duca la liceu sa vorbeasca cu profesoara de engleza(am dat 60 lei pentru carte si culegere la engleza si tata zice ca nu e corect sa-mi puna 3 asa pentru ca totusi am bunavointa, vreau sa invat). Ma gandesc sa nu il las pentru ca mi-e frica rau de tot de profesoara sa nu ma asculte in fiecare ora dupa si sa fiu stresat ca o sa raman corigent crying. Nu stiu ce sa fac sad. Colegii mei au note de 3, 2, 4 la engleza, adica nu sunt singurul dar mi-e teama daca se duce tata la scoala sa nu se ia profeaoara de mine. Ce sa fac? A facut multe lucruri nedrepte(profesoara) pana acum. Dar daca as sta sa povestesc intrebarea ar fi prea lunga. Deci, ce sa fac? Sa-l las pe tata sa vorbeasca cu profesoara sau sa ii demonstrez ca stiu fara sa mai vorbeasca tata crying?

13 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Lasa-l sa vorbeasca
daca profesoare e intr-adevar nedreapta

| Axys a răspuns:

La ce liceu esti?

| Axys a răspuns:

Asa fac uni profesori asa am patit si eu sad dar sa revansat... proful

| Axys a răspuns:

Nu te spara de unde esti?

| TheTimeKiller explică (pentru Axys):

Sunt din Ploieti, liceu Spiru, profil de stiintele naturii happy

| Axys a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Cred c nu a fost in toane bune sad ...imi pare rau

| tzus a răspuns:

laughing.....deci aici problema e profesoara nici decum tu sau colegi. Eu zic ca e mai bine sa vorbesca si pe viitor daca se mai intampla face-ti cerere si va schimba profa. De obicei asa se intampla. Nu poti sa te streseze o profa de engleza ca sunt lucruri mult mai importante decat engleza straight face

| ionandreea97 a răspuns:

Daca la multi pune note din astea inseamna ca vrea sa bage frica in voi ca sa invatati. E cam nedrept sa iti puna 3 pe tema incompleta, intelegeam daca era nefacuta. Stiu ca manualele la engleza sunt destul de scumpe(cel putin asa mi se par mie) dar faptul ca le-ai cumparat nu e un motiv sa nu-ti puna note mici. Oricum nu prea vad ce poate face tatal tau in privinta asta.Fa-ti de acum toate temele cum trebuie si invata si ai sa vezi ca o sa fie ok. Multa bafta!

| Solon a răspuns:

Salutare. Eşti deja la liceu. Se presupune că trebuie sa incepi sa-ti rezolvi singur problemele. Nu te-ar ajuta sa vina tatal tau la scoala pentru aceasta problema. Incearca sa te pregatesti (limba engleza este o materie importanta) si profesoara te va privi ca pe un elev bun. Inveti pentru tine, nu pentru profesoara! Felicitari pentru ca nu ti-ai parat colegul! Nu ar fi ajutat la nimic sa ia si el nota 3. Bafta multa!

| Narcis494 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa spun. eu spun ca profesoara a avut dreptate..nu trebuia sa ii dai tema la colegul tau.Eu sunt tot in clasa a 9-a si am la fel o profesoara din caleafara de rea dar la note pentru mine este buna fiindca incepe sa sne noteze de la nota 4, daca chiar crezi ca e nedreapta in alte situatii ar trebui sa il lasi pe tatal tau sa se duca sa vorbeasca cu ea

| TheTimeKiller explică (pentru Narcis494):

N-ai inteles nimic. Nu a observat ca el a copiat tema de la mine, a spus doar ca eu nu mi-am facut tema straight face

| Arrr a răspuns:

Incearca sa faci totul corect sa se mai ia de tine, daca si asa iti da note proaste, are ceva personal cu tine si atuci trebuie sa te duci la director sau directoare si sa rezolvi problema.
Sper ca te-am ajutat! :*

| Adytzu_Adytzu_1999 a răspuns:

Salut.In general profesorii dau note mici elevilor ca sa vina la meditatie sa faca niste bani in plus, iar tatal tau cred ca ar trebui sa vina doar daca se mai intampla.Bafta!