| ykow25 a întrebat:

Am mai spus ca am 13 ani si ma confrunt cu o multime de cosuri inestetice.Am incercat o gramada de solutii si tot nu a mers.Stiu ca nu este bine sa le storc, dar nu pot sa ma abtin. A devenit un obicei.Am zis sa nu ma mai uit in oglinda si sa ma analizez atat, dar de fiecare data spun ca si asa fata mea arata ca un monstru si nu e mare lucru daca mai storc un cos(am o mare satisfactie cand imi tasneste chestia galbena-e cam scarbos, dar sincer mai bine asa decat sa stiu ca puroiul ala ramane in fruntea mea). Deci ce pot sa fac pentru a nu a mai fi tentata de a le stoarce(din cand in cand mai vine si mama si-mi zice:,, CH! catamai cosu' hai sa ti-l storc pentru ca arata ca un...*** infipt in frunte). Ce pot face? Multumesc!

2 răspunsuri:
| EuTeIubesc a răspuns:

Deci am 2 solutii pentru tine:

1. Daca nu vr sa le storci-pune un cub de gheata intr.un prosopel si pune.l pe cos->asta ii va diminua roseala si umflaturile

2.stoarcele, si seara te speli bine bine pe fata, cu apa calduta, te dai cu crema de galbenele[de la farmacie cu 5 lei] si dormi asa toata noapteahappy. dimineata te speli pe fata delicat, sa nu freci!
Daca faci asta de 2 ori la ran, adica azi si maine de ex, a 3. a zi n.o sa mai ai nimichappy

| 4827 a răspuns:

E foarte bine sa iti storci cosurile pentru ca in ele se gasesc infectie si daca nu scoti infectia va ramane acolo si nu vei mai scapa de acnee. Stoarce-le pana cand iti da sangele. Sau pentru a nu ramane semne sau ceva de genu` iti recomand o crema ''zynerit'' e foarte buna. Oricum incearca sa le storci, dar ai grija! nu le storci decat cand sunt galbene, nu le stoarce cand sunt albe sau nu sunt coapte. sper ca te-am ajutat:*.