| GennJayJay10 a întrebat:

am mare nevoie sa aflu daca este posibil sa fac o cerere pentru oprirea din studiu a unei limbi straine.Va rog frumos spuneti-mi daca merge si daca da va rog dati-mi un exemplu. plzzzzzz am foarte mare nevoie. PS.

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Daca este engleza, o sa iti para rau mai tarziu in caz ca reusesti sa stopezi orele.
Bunicii nostri stii ca studiau magheara( nici nu stiu cum se scrie)
Sfatul meu catre tine este mergi in continuare la orele de limba straina ( indiferent de care e ea), acum nu iti dai seama ( si eu am fost ca si tine) dar pe parcursul vietii o sa ai nevoie!
Daca parintii sunt de acord cu tine, pot face o scrisoare la directoare cum ca nu sunt de acord ca tu sa studiezi limba respectiva cu motivul, parintii tai stiu mai bine si gata esti scutita.
Nu uita niciodata nu stii unde te poate indruma viata si poti avea nevoie de o alta limba.

| GennJayJay10 explică (pentru Laura927):

Mersi mult pentru raspuns din fericire engleza o vorbesc aproape fluent problena e cu franceza fiindca profesorii din generala nu ne-au predat forte bine mai ales ca din cauza acelei limbi odioase am ramas un am repetent find clasa a 9a la varsta de 17 ani.

2 răspunsuri:
| Snowfall a răspuns:

Nu ai cum, o limba straina nu este precum sportul sau religia, la care poti sa ai un motiv din cauza caruia sa nu le faci (ai probleme de sanatate sau esti de alta religia). Pentru o limba straina nu vad ce motiv plauzibil ai putea sa ai.