| OpreaAiida1995 a întrebat:

SALUT TPU! AM NEVOIE DE AJUTOR. Am trecut clasa a 9a si am intrat pe profil de stiinte ale naturii. As vrea sa ma transfer din semestrul 2(pentru ca am inteles ca nu pot inainte de inceperea anului scolar)... La mate-info bilingv engleza. Daca este cineva care stie SIGUR. Sa mi spuna si mie ce diferente trebuie sa dau va rog...

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Ciuleste urechea :
1. matematica de la M2 LA M1. cauta manuall de m si lucreazade acolo e f. putin in plus in juma de semestru
2. informatica cauta manualul p clase de mate info simplu(neintensiv) si trebuie sa faci suplimentar de acolo sa inveti cam juma de carte fata de cefaceti voi la stiinte (si nu faceti mare lucru ca aveti o data la 2 sapt parca)
3. testare la limba engleza probabil nivel b1 ceea ce e rezonabil, cred ca o sa dai si un oral mic dar te descurci
bafta!
p, s, sa stii ca la neintensiv su se face informatica foarte serios, acum depinde pentru ce te duci acolo pentru info sau pentru bilingv.
si la biling nu e mare sfaraiala suna bine inveti cultura si civilizatie saxona si la ce ti-i de folos? visezi facultate in afara?
atunci du-te altfel e pierdere de vreme cu bilingv