| HeSty a întrebat:

Anul acesta am trecut in clasa a 9-a, pe un profil de stiinte ale naturii bilingv. A fost singura optiune din 38 de optiuni cu mate-info. As vrea sa ma transfer in sem 2. E posibil? Trebuie sa dau diferente la ceva? Pot sa fiu acceptat la un liceu cu media ultimului admis 9, 60 daca eu am avut ~9, 40? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Popa482 a răspuns:

Salut! Da, te poți transfera din semestru al doilea, îți trebuie media pe primul semestru minimă cu cea a ultimului elev admis la profilul la care vrei să mergi, eventual îți trebuiesc date un test, două pentru a-ți fi verificate cunoștințele. Eu am ajuns la mate-info, din fericire, fiind prima variantă happy