| alextotal a întrebat:

Am nevoie de ajutor URGENT! Ofer funda. Deci sa incepem : in fiecare zi ma bat cu un coleg el ma provoaca si el incepe. Se crede cel mai tare din clasa. Face glume urate despre copiii mai grasi, care au ochelari, etc. Eu am fost o lunga perioada de timp prieten cu el dar eu trebuia mereu sal salut sal intreb ceva, etc. Unde merge el merge si toata lumea zici cas oi toti. Si intrebarea mea este: ce as putea face sa nu mai ma bat cu el? El e mai mic decat mine cu 13 zile. Multumesc multtt pentru ajutor ( cine ma ajuta) si imi cer scuze daca am facut greseli gramaticale SCRIU INTREBAREA DE PE TELEFON!

3 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Dap, daca il ignori o sa se dea batut pana la urma ^^

| loryluv a răspuns:

Sau ai putea sa-l ignori.Cel mai destept cedeaza, tu iti vezi de traba ta orice ar zice sau cum a spus si xXJeanXx daca este mai grav.

| xXJeanXx a răspuns:

Ar trebui sa vb cu dirigintele/diriginta ta sa-i spui carei situatia sa cheme ambi parinti ai vostri la scoala sa discute, sa va rezolvati problema sa nu mai aveti conflicte. Sper ca te-am ajutat