| Crina44666 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru și de sfaturi utile. Am 14 ani și sunt o fată nu am prieteni în viața reala doar pe rețele sociale. Am părinți și sunt ok dar uneori asta nu ajunge. Vreau sa am o prietenă cu care să vorbesc și să îi destăinui toate secretele. Mă strădui să fiu cât mai sociabilă dar nu se primește simt că acest coșmar nu se va sfârsi niciodata, practic viață socială nu am. Am verișori dar nici cu ei nu pot stabili relații de prietenie vreau măcar cu o verisoara să vorbesc deschis și sincer. Nu ma dau aroganta sau ceva din genul asta, nu vreau bani vreau sa fiu fericită.
Vă rog frumos dați-mi niste sfaturi utile cum să soluționez această problema fiecare comentariu contează. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Presupun ca nu ai surori. Greu nu este sa iti faci prieteni, e greu sa ai incredere in ei de aceea te sfatuiesc sa ai grija cui ii spui secretele tale. Unele fete sunt rele si te barfesc pe la spate.Prieteniile se stabilesc in timp. Nici eu nu am o prietena dar sa stii ca nu ma simt trista.