| codoshalex26 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor. Ma numesc Alex si sunt in clasa a 12-a, urmez sa sustin examenul de bacalaureat insa mi-am pierdut capacitatea de a invata sau de a ma concentra din cauza problemelor cu alcoolul/tigari. In fiecare zi beau cel putin 4 beri, daca nu si tarie, merg la scoala sub influenta alcoolului, din cauza cercului vicios in care m-am integrat si daca nu beau incep sa tremur sau sa am mancarimi, sa transpir sau chiar nu pot sa dorm noaptea. Nu stiu ce pot sa fac fiindca mi-e rusine sa le spun parintilor de acest lucru iar prietenii mei iau totul intr-o bataie de joc. Credeti ca ar trebui sa consult un psiholog sau ce pastile as putea lua ca sa ma concentrez mai bine, sa-mi dezobisnuiesc corpul cu alcool. HELP.

1 răspuns:
| anonimus111111 a răspuns:

Îmi place de tine ca ai recunoscut asta. Singurele sfaturi pe care ți le pot da sunt :încearcă sa mergi la alcoolici anonimi și sa nu iei pastile fără sa consultezi un psiholog!