| Darius45633 a întrebat:

am nevoie de un răspuns urgent va rog, sunt băiat am 14 ani și a început să îmi crească barbă și nu stiu ce sa mai fac, am tăiați cu foarfeca dar după câteva săptămâni am văzut că iar incepe un pic să crească nu o pot tine tot timpul așa, eu singur ce as putea face că sa nu afle mama mea, îmi e puțin rusine, iar cu tatăl meu, ce sa mai spun, sunt divorțați de când eram mic, cu greu m-am descurcat de atunci în adolescență. Cand am inceput sa o tai cu foarfeca sa știți că nu era puf, era destul de mare, un pic mai mult de un centimetru apoi m-am cam speriat când am văzut-o și am tăiato cu foarfeca:-), am auzit că dacă mă bărbieresc incepe sa îmi crească mai repede, as putea sa o tai cu mașina de tuns parul? Va rog am nevoie de ajutor.Si mai vreau să știu cam cum ar trebui să îmi las barba sa crească.Pun atâtea întrebări fiindcă nu am cu cine sa vorbesc despre asta :'(.Va rog am nevoie repede de un răspuns foarte bun.

Răspuns Câştigător
| AndreiGavril888 a răspuns:

Salut, si eu am.multe probleme dar barba mea nu face parte din ele, am 15 ani la fel de la 14 ani incepe sa imi creasca barba, calumea. Eu la inceput am taiat-o cu masina de tuns parul si e foarte foarte ok! Acum il mai barbieresc ca sa am pielea finahappy
Si ca sa stii, nu exista studii care sa demonstreze ca parul taiat creste mai repede, asa pare dooar pentru ca varful firului nu va ma fi ascutit, dar e ok, poti sa il tai cu masina e perfect. Lasa sa afle mama ta, tu ce vina ai? Asa e normal. Mama mea rade si mai face glume pe seama mea.
Funda?

1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Buna. Pai esti adolescent, e normal sa iti creasca par pe fata, nu ai de ce sa iti fie rusine si sa te temi.
Poti sa o tai cu masina de tuns, dar oricum o sa iti creasca.
Fii mandru ca ai barbawinking fetelor le plac baietii cu barba.