| VasileMoldova a întrebat:

am nevoie Mare de ajutorul vostru pe scurt ieri a fost 1 septembrie si profesoara de engleza ne-a spus sa scrim un text despre muzeul satului din Bucuresti pe foaie A4. Problema este ca eu nu pot sa scriu drept pe foaie A4 plus ca scrisul meu de tipar e destul de urit. Deci cum as putea sa scriu propozitiile in linie dreapta fara ca sa scriu un pic mai in jos sau un pic mai in sus. La inceput m-am gandit sa fac linii cu rigla dar nu prea stiu cata distanta sa las intre linii va rog Ajutor este urgent va rog sa-mi raspunda cineva azi ca maiine va fi prea tirziu va rooog

Răspuns Câştigător
| QWERTY55 a răspuns:

Traseaza o linie subtire cu creionul si scrie primul rand. Dupa aceea cand scrii fiecare rand te orientezi in functie de cel de sus, ca la un examen nu o sa poti sa liniezi foaia A4 si cu timpul linia aia pe care o trasezi sub primul rand o sa ti-o imaginezi si o sa iti fie usor.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie pe o foaie dictando de caiet a4 si gata

| missfatadelatara a răspuns:

Pune o foaie dictando sub cea A4 și orientează-te după linii.

| Xdreaper21 a răspuns:

Masoara cat de mare faci cea mai mare litera si daca litera e gen 5 cm tu o faci de 6