| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat!
Imi place un baiat si el a aflat de la o prietena de a mea. El a zis ca i-a placut de mine. Acum am facut un prim pas si l-am invitat la o prajitura. Dar mama lui nu il lasa sa iasa cu fete. Ce ar trebui sa ii spuna mamei lui?
Funda +vot

Răspuns Câştigător
| AsTheLove a răspuns:

Draga Teresa9990,
Inteleg ca acum ne confruntam cu o intalnire. Vorbeste cu mama lui si spune-i ca ar insemna mult sa petreci putin timp cu unul din prietenii tai. Spune-i cat de mult inseamna el pentru tine, spune-i ca nu veti sta mult(desi banuiesc ca da).
Dar, oricum gandeste-te ca aceasta mama este protectoare(prea MUULT!)! Si presupun ca nu si-ar lasa fiul cu o straina.Dar, din moment ce tu te stii cu acest baiat, e timpul sa te impaci bine si cu mama lui.Asa vede ca poate avea incredere in tine.Acorda-i putin timp.Asa o sa iasa!

Multa bafta!:* :*
AsTheLove

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asta imi aminteste de poanta aia, mai bine ascult-o si tu: http://www.youtube.com/watch?v=AFcGFUS4C4M
Da' ce, trebuie sa stie ma-sa ca s-o intalnit cu o fata? Si in puii mei, in ce trib din Amazonia traiesc ei? Sau ce neam de pocaiti or fi?
Daca vrea sa iasa cu tine, sa iasa, sa nu asculte atat de ma-sa, ca azi maine a avea 30 de ani si tot dupa poalele lu' ma-sa a umbla. Azi maine va trebui sa ia el decizii pentru el si familia lui, si asta nu se poate sa faca cu maica-sa in carca. Asta spune-i si lui, sa ia si el decizii si sa nu se lase controlat tot timpul, ca altfel nu ajunge bine. Si fii atenta cu el, daca se intampla sa nu-ti ia apararea vreodata in fata mamei lui, desi stie ca tu ai dreptate, atunci nu te aventura cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Anaisssss a răspuns:

Scuze,dar mie mi se pare o scuza jalnica..Cred ca inventat acest lucru ca sa scape de tine. Sper sa ma insellaughing

| AlexSnd a răspuns:

Mama lui nu ar trebui sa se bage peste el..parerea mea... vorbeste cu el fara sa afle mama lui. funda?happy

| NicolaeAndi a răspuns:

Eu cred ca e doar o scuza sa nu iasa cu tine

| Teresa9990 a răspuns:

1. sunt in clasa a 6-a
2. mi-a spus ca vrea sa iasa dar mama lui e cam suspicioasa

| NuAmGasitAltNickDisponibil a răspuns:

Intalniti-va si voi dupa scoala, nu cred ca ar afla maicasa...

| BibuYoana a răspuns:

Pai ca sunteti doar prieteni, si ca e o chestie de scoala! ex: aveti un proiect si trebuie sa lucrati impreuna! Si desigur va zice ca de ce nu acasa! A da, vezi ca s-ar putea sa te minta pentru ca ai mentionat ca " i-a placut de mine" la trecut. Acum te mai place?