| Andersann a întrebat:

Va salut.Ma aflu intr o situatie delicata.Am nevoie de cateva sfaturi.

Ieri mi-am facut ziua la un restaurant, am invitat mai multi colegi, prieteni etc. Un fost coleg, si un prieten destul de bun, a venit insotit. Cred ca a fost dragoste la prima vedere. Mi-a placut atat de mult de fata asta, pe tot parcursul serii ne aruncam unul altuia priviri, la un momentdat ea a venit la mine si mi-a spus ca parca ma cunoaste de undeva, ca ii par foarte cunoscut. In fine, nimic deosebit la faza asta, dar la un moment m-a intrebat de prietena mea. I-am spus ca nu am, ea fiind foarte mirata pentru ca, " un baiat asa ca tine ar trebui sa aiba o prietena frumoasa "pentru ca " arati foarte bine ". Nu mai stiu, v-am zis, priviri peste priviri toata seara. La final cand a plecat a venit la mine, m-a pupat si m-a imbratisat, spunandu-mi ca i-a parut foarte bine sa ma cunoasca. Cam asta s-a intamplat aseara, de atunci ma gandesc mereu la ea, azi dimineata pe la 10 m-am trezit si pana la 12 mi-am tot facut filme cu ea. M-am indragostit, e clar laughing). Intrebarea care se impune e urmatoarea...ce sa fac? Ce ar trebui sa fac? Sunt convins ca si ea ma place, i-am trezit un interes, dar iubitul ei este un baiat foarte calumea, mai prostovan, dar foarte de treaba. Ne cunoastem de 3 ani, am fost colegi si este un tip chiar foarte ok. Chiar nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Va multumesc.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si de unde stii ca n-o sa-ti faca si tie cum ii face lui acum? Fetele de genul asteia cam asa sunt, indiferent cu cine sunt, tot continua sa caute, mai devreme sau mai tarziu.

| Andersann explică (pentru Adry05):

Nu stiu. Dar decat sa traiesc cu regretu ca ( poate ) iubesc o fata fara ca ea sa stie, prefer sa mi asum acest risc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa stai cum se zice ''in banca'' si sa astepti o eventuala reactie din partea ei. big grin

| Andersann explică (pentru corbulalbrosu):

Sau o eventuala despartire? laughing

| Emilian65 a răspuns:

Lasă fata sa fie iubita de prietenul tău. Tu, cauta o fata care sa te iubeasca cu adevărat și pe care sa o iubești la fel.

| Hammurabi a răspuns:

Semnalele au fost mai mult decat evidente. E clar ca tipa te vrea. Ramane de vazut daca te vrea doar pentru ONS sau vrea sa-l paraseasca pe tip pentru tine. Lui ii faci un serviciu pentru ca daca nu esti tu oricum va fi altul daca asta e felul ei de afi. Ai grija sa nu te indragostesti, nu pare o tipa care sa merite.

| Andersann explică (pentru Hammurabi):

Nu cred ca e cazul de one night stand-uri, ai dreptate, dar pana la urma, cred ca deja m-am indragostit, chiaar daca nu a fost cu voia mea laughing

| Butin a răspuns:

E simplu prietene. Ai de ales intre prietenul tau si ea. Daca crezi ca prietenia nu e asa importanta da-i inainte, numa sa iei in considerare ca intr-o zi ve merge si tu cu ea la ceva chef si baieti frumosi sunt peste tot (daca ma intelegi ce zic)

| Andersann explică (pentru Butin):

Da, ai dreptate. Cum i-a placut de mine poate sa-i placa si de alti tip.Nu stiu ce sa fac...nu cred ca s-ar astepta acel tip ca eu sa-i fur iubita, suntem cat de cat apropiati sa zic asa..chiar nu stiu ce sa fac

| Butin a răspuns (pentru Andersann):

Stiu cum e sa te indragostesti asa la prima vedere.te roade ca te gandesti nonstop la ea. Dar nu merita crede-ma daca iti e prieten bun. Eu am facut greseala asta

| muziclive a răspuns:

Cum ai spus si tu
El ti-e prieten bun si va cunoasteti de mult timp, dar nu poti sa te bagi in relatia lui.Pentru ca 1 din 3 va suferi.Ce ai de facut e sa astepti, iar daca soarta va vrea impreuna, cu siguranta se va intampla.Asculta-ma,ti-spun din experienta

| Andersann explică (pentru muziclive):

Asta e clar. Dar e si faza, de ce sa fiu eu ala?

| ShamelessQboy a răspuns (pentru Andersann):

Poti sa fii amantul!

| minako a răspuns:

Deveniti prieteni ca asa o sa inceapa tot.
Si mai tarziu, daca si ea simte acelasi lucru pentru tine, o sa-l lase pentru tine.