| VladEXPLORE a întrebat:

Am o colega care imi e destul de buna prietena si cam de 2 ani sunt indragostit de ea la maxim adica ma gandesc numai la ea, ea m-a placut acum 3 ani dar nu stia cum sa-mi zica si nici macar nu imi dadea semne si pana la urma nu mi-a zis dar eu mereu am dat semne ca o plac si am batut apropuri dar ea nimic. In ultimul timp nici nu prea am mai vorbit cu ea deoarece nu prea ne mai sincronizam prin pauze/in timpul liber.Ce pot sa fac? Cum sa-mi iau gandul de la ea?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Geici7474 a răspuns:

Din totdeauna a existat o "linie foarte subtire" atunci cand a venit vorba de o prietenie dintre 2 persoane de sex opus. Mereu va fi unul care va vrea mai mult, asa ca nu te ingrijora, nu esti nici primul nici ultimul care pateste asta. Ai putea sa vorbesti cu ea despre ceea ce simti sau sa o intrebi pe romaneste daca place pe cineva ca sa vezi daca merita sau nu sa intri in acest subiect. Cu timpul iti va trece, daca vrei sa o uiti pe moment, incearca sa iti aglomerezi programul, asa nu vei mai avea timp sa te gandesti la ea.