| LightshotPumnalXZXZ a întrebat:

Salut TPU. Am o întrebare cu privire la emisia televiziunii. Mie îmi place cum se vedea prin perioada 2000-2003 la televizor și mi-ar plăcea sa se vadă asa imaginea. Parca era altfel imaginea, culorile, când scriai un text la calculator sau când încărcau ceva pe banda de emisie la știri sau la o emisiune, pana și scrisul se vedeau altfel, cu o umbra asa și cu mai mulți pixeli. Se vedeau mai frumos și era mai odihnitor pentru ochi. Tare mult as vrea sa mai fie asa și în prezent, as da orice lucru pentru asta. Îmi poate spune cineva care erau caracteristicile tehnice care făceau asa emisia? Sau nu neapărat caracteristici tehnice, dar orice, un detaliu măcar care făcea asa emisia. Erau și imagini care se vedeau clar, dar parca era altfel pelicula, le făcea mai frumoase. Va rog foarte mult sa îmi răspundeți, deoarece eu de la ora 5 tot caut chestii legat de asta și nu prea găsesc informații. Va rog mult de tot sa îmi răspundeți.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"2000-2003 la televizor și mi-ar plăcea sa se vadă asa imaginea"

la ce tv te uitai atunci și la ce acum?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intra pe Youtube si da rezolutia la 144p dava ti e dor de calitate proasta

| Catrice a răspuns:

Rezoluție de 4:3, camere video de secol trecut, televizoare cu tub...

| LightshotPumnalXZXZ explică (pentru sierra1):

Aveam unul marca international dar l-a dat la matusa mea si s-a stricaat ii in camera la ea stricat si trebuie sa il repar.Am acum un Zander la care nu m-am mai uitat de 3 ani si ma uit la un televizor legend led.

| LightshotPumnalXZXZ explică (pentru Catrice):

Pai sa stii ca asa era mai frumos si mai sanatos

| sierra1 a răspuns (pentru LightshotPumnalXZXZ):

~ma uit la un televizor legend led.~

dacă ăsta nu e obosit, ar trebui să se vadă mult mai bine ca prin perioada 2000-2003