| AresLusitani a întrebat:

Am o intrebare : la 15 ani esti inca copil? astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy normal ca esti un copil, depinde si de maturitatea ta, dar asta nu inseamna ca daca esti matur in gandire numai esti un copil, copil esti atat timp cat doresti tu, adica si matur fiind, avand o varsta onorabila te poti considera copil daca ai parinti, si daca mai porti in suflet inocenta/jocurile si amintirile copilariei.e parerea mea. daca gresesc..sorry
O zi minunata sa aihappy

3 răspunsuri:
| LaRiiuU a răspuns:

Copil, copil nu. Esti deja in etapa de adolescent in care continui cu mintea de copil si incerci sa pari cat mai adult big grin. Deci esti in etapa in care incerci sa lasi copilaria pentru a descoperi adolescenta. Cam asa ceva.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,bineinteles ca nu mai esti copil la aceasta varsta, deja de la 14 ani devii adolescent, dar asta nu inseamna ca la varsta de 15 ani poti face tot ce vrei doar pentru ca nu mai esti un copilhappy

| Brâncuşi a răspuns:

Copilă eşti până la 18 ani, chiar dacă ai 15 eşti în perioada adolescenţei, după 18 ani eşti independentă şi poşi să faci ce vrei pe răspunderea ta, pana la 18 ani părinţi răspund, o zi bună!