| Laur77 a întrebat:

am o intrebare, la revendicarea unei asigurare de viata a decedatului as vrea sa stiu cine revendica asigurarea copii decedatului sau ai fratii decedatului au dreptul la o parte din asigurare, astept raspuns dau funda!

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

De obicei in politele de asigurare de viata este mentionat beneficiarul.
Daca totusi nu este nominalizat un beneficiar, numai mostenitorii legali ar trebui sa poata revendica despagubirea.