| Kely2820 a întrebat:

am o întrebare si va cer opinia, voua vi se pare ca un copil care este la o scoala profesionala este prost? Mie mi se pare ca oamenii judeca dupa scoala unde esti, nu poti sa ai o educație buna si la o școală profesionala, sa ai un colectiv si de unde chiar sa inveti lucruri

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Intr-adevar, si eu sunt una dintre persoanele care judeca dupa scoala, nu zic ca pe un copil dintr-un liceu cu media de admitere 5 nu poate sa-l duca capul, dar de obicei daca il duce, nu se multumeste sa ajunga la un liceu atat de jos pentru ca isi da si singur seama ce reclama isi face din start, asa ca se chinuie macar pentru un liceu cu media minim 7.

| Bella999 a răspuns:

Dacă ești la liceu nu inseamna ca stii totul. Nu a zis nimeni ca un copil este prost daca e la scoala profesională. Poate el asa a vrut sau aia ii place. Lasă oamenii sa vorbeasca si sa judece, nu au decat. Atâta timp cât copilul invata si la scoala profesională, nu are nimic. Poate sa faca si seral după scoala profesională sa isi continue studiile daca asa vrea. Nimeni nu s-a născut geniu. Sunt copii care sunt la scoala profesională și sunt mai inteligenti decat cei de la liceu. (Am intalnit cauze ). Depinde la ce scoala esti si daca vrei si acolo poti sa înveți.