| Jack99 a întrebat:

Buna!
Daca tu ca persoana poti intra usor cu oamenii in vorba si esti o persoana care se tine de cuvant si totusi nu ai anturaj si colectiv cu care ai mers la scoala, problema a fost la tine sau la colectivul acela? Adica acea persoana care are calitatile de mai sus s-ar fi integrat intr-un colectiv armonios?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista o problema aici. Daca vrei cu adevarat anturaj o sa ai. Tine de ce vor acele persoane de la tine si ce vrei tu de la ele. Daca nu te baga in seama, inseamna ca nu trebuie.

| Michaeel a răspuns:

Ca sa te integrezi trebuie sa fi cat se poate de sociabil si ectrovertit.Degeba intri usor cu omul in vorba si esti sincer sau ce-ai mai zis acolo ca numai daca esti sociabil si mai easy-going te integrezi.