| Anonimuluscyk a întrebat:

Am o intrebare simpla si usoara:Exista prieteni adevarati?sad Cina are un raspuns frumos primeste funda!

12 răspunsuri:
| zelda a răspuns:

Da, exista! Poate ai mai multi prieteni insa nu toti sunt adevarati. Unul singur sigur e adevarat, caruia ii poti spune orice fara sa te temi ca se poate "sparge" si pe la altii, cu care te poti distra. etc. Intr-adevar foarte rar gasesti un adevarat prieten, dar poti da peste unul la orice varsta de care poti fi sigur ca este un prieten adevarat!

| Anonimuluscyk explică (pentru zelda):

Eu nu prea cred, la un moment dat tot o sa te tradeze.Am avut multe prietene care le credeam adevarate si din pacate ma-u tradat...sad

| DozeCuVisse a răspuns:

Nu nu exista, deoarece, uite iti dau un exemplu...Eu! happy Prietena mea cea mai buna (adica asa credeam ca e) ma barfea pe la spatee la cea mai mica cearta, ma tradat cand am avut mai mare nevoie de ea.O sa.ti dai sti tu seama cu timpul sa vezii ca nu exista prieteni adevarati!happy cum mi-am dat si euoh go on

| DAC a răspuns:

E foarte greu sa gasesti un prieten adevarat, aproape ca sunt pe cale de disparitie! Eu am un singur prieten adevarat, care intr-adevar este o persoana deosebita.Pe restul ii consider prieteni, dar nu le dezvalui sentimentele sau problemele mele.Prietenii sunt pentru a-i folosi, sa mergi la un suc, sa mergi in oras, sa ai cu cine sa iti petreci timpul, dar niciodata acestora sa nu le dezvalui lucruri importante si secrete din viata ta.
Eu m-am lecuit inca din clasa a VI-a si de atunci m-am obisnuit sa imi folosesc prietenii.Intr-adevar, nu prea este nici asa bine, lumea o sa iti spuna ca esti egoist, dar oricum traim intr-o lume total deplasata de generozitate!

| Anonimuluscyk explică (pentru DAC):

Nu cred ca ii folosesti atata timp cat te distrezi cu ei. Adica celui drag nu ii prea poti face rau

| DAC a răspuns (pentru Anonimuluscyk):

E asa de usor sa ii faci rau celui drag.Eu cred ca trebuie sa fi neutru in privinta prietenilor, nu te bagi nicaieri, mai ales in discutii picante sau barfitoare, nu te intereseaza si iti garantez ca te vei avea bine cu toata lumea! Nu iti forma sau nu te baga niciodata intr-un grup pentru ca vei fi deplasata mereu de toti ceilalti, incearca sa fi de toate partile, mai ales la scoala!

| Anonimuluscyk explică (pentru DAC):

Vreau sa spun ca daca il iubesti pe cel apropiat nu-i poti face rau cum ar fi unii prieteni

| TeQui a răspuns:

Exista dar sunt foarte rari happy ( eu nici acum nu am gasit unul ) dar cred ca intr-o buna zii voi da peste un prieten adevarat si sper ca si tu vei face asta! O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista. Trebuie doar sa-i cauti sau sa ai norocul sa te gaseasca ei.

| george001 a răspuns:

Depinde in ce mediu traiesti. Daca esti inconjurata de oameni simpli, cu un attention span de 15 secunde, sansele bune sunt sa fie imposibil sa gasesti. La fel, sansele bune sunt sa fii si tu la fel ca ei, in imposibilitatea de a fi prieten adevarat pentru cineva.

| Anonimuluscyk explică (pentru george001):

Si eu credeam ca mi-am gasit prietena adevarata,dar nu era,insa,am gasit un iubit si un prieten adevarat,nu ii spun chiar tot,dar ne distram de minune,sa stiti ca prietenii nu trebuie sa fie de acelasi sex, eu de exemplu ma inteleg mai bine cu baietii, iar unii baieti se inteleg mai bine cu fetele.Nu e nici o rusine sa ai prieteni de sex opus!

| Anonimuluscyk explică:

Va multumesc! Va doresc sa gasiti prieten(ul/a) adevarata, desi nu prea cred ca o sa-l gasiti! Bafta!happyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy