| MasterSpirit a întrebat:

Am o mare problema cu pc-ul,nu se mai aude,dar uitati care e problema,dau la : start > all programs > accessories > enterntainment si volume control,bun,si acl e bifat mute all,si problema e ca nu il pot debifa,il debifez si se bifeaza la loc,de ce? Deci repet,il debifez si intr-o sec. se bifeaza singur, sau uneori dau click intr-una pe el si el tot se bifeaza, va rog mult! Dau funda! ( Scuzati categoria )

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el. Bafta!

| MasterSpirit explică (pentru neluL):

NU merge...deci mi-a ramas pe mute, daca intru in driverul de sunet e akl mute all daca il debifez se bifeaza el singur iar...

| neluL a răspuns (pentru MasterSpirit):

Unde intri tu in driverul de sunet? Intra in Device Manager la Sound si fa-mi print screen-uri de acolo sa vad si eu.
Jos in systray cum se vede difuzorul acela?

3 răspunsuri:
| MasterSpirit explică:

Am primit virusul keyloger, am reinstalat windowsul si merge... oricum, funda findca ai incercat.