| Lorand11 a întrebat:

am o mare problema. Ma duc in clasa a 9-a si nu stiu daca am diriginte sau diriginta. Sa cumpar flori sau nu? Daca am diriginte ce fac cu florile? Si daca am diriginta si nu duc flori atunci ma fac de ras.

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Bună!
Cumpără flori, dacă ai dirigintă i le dai, iar dacă ai diriginte, îi oferi florile unei colege drăguțe happy

6 răspunsuri:
| Notmyaccount a răspuns:

Cumpara flori. Daca e diriginta da-i-le ei, daca e diriginte da-i-le directoarei. Sa speram ca ai directoare si nu director.

| utilizatorcim a răspuns:

Vorbeste cu restul colegilor. Vezi ce fac și ei.

| Lorand11 explică (pentru utilizatorcim):

Nu imi cunosc colegii! Am scris ca merg in a 9-a!

| utilizatorcim a răspuns (pentru Lorand11):

Facebook frate... si eu sunt tot pe a 9a si deja ii cunosc pe mai bine de jumatate. Caută pe Facebook pe cineva. Intra la lista de admitere și cauta-i dupa nume.

| ralu312 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, insa voi cumpara flori si, indiferent daca am diriginta sau diriginte, i le voi da pentru ca pana la urma gestul de a da flori unei persoane inseamna respect fata de acea persoana. In plus, nici colegii tai nu stiu daca este diriginte sau diriginta deci vor fi mai multi copii care sunt in situatia ta. Ce sa faca? Sa arunce florile sau sa si le dea unii altora? Mai bine sa le dea dirigintelui sau dirigintei.

| AdrianaC2005 a răspuns:

Eu zic sa cumperi flori!
Daca ai diriginta ii dai florile ei!
Daca ai diriginte ii dai unei profesoare care vei avea ore cu ia. ☺