| GeorgeArianu a întrebat:

Am o problema (14 ani), am realizat ca aunt dependent de masturbare dar nu si de pornografie.Imi fac laba de 3 ori pe zi si poate o data pe saptamana ma uit la pornografie in rest imi imaginez ca *** o colega sau ceva de genu.Nu pot sa ma masturbez gandindu-ma la o fata de care imi place.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce să faci... în legătură cu ce anume, că ai povestit despre vreo trei chestii relativ diferite în „enunț"?!?

| Seba2013 a răspuns:

Ai grija cu gandurile.
Atunci cand te gandesti la un eveniment, tragic, erotic, sau comic, corpul nu face desobire intre trecut sau viitor, decate ori iti activezi acele ganduri, in corp se formeaza sentimentele respective situatiei.

| NoName0x0 a răspuns:

Tu ii induci creierului "pofta aceea", pur si simplu inceteaza sa o mai faci!