| DannyyyTGV a întrebat:

Am o problema. Am 14 ani. Sa ii spun direct unei fete ca o plac foarte mult? Sau sa fac in asa fel sa vada ca o plac? Daca i-as zice direct, mi-e cam frica de reactia pe care o va avea :-s.

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salutari, Daniel

Esti abia la inceputul acestei vieti plina de iubire, sper eu, si vei vedea destule situatii. Si placute, si mai putin placute.
Te duci la ea, atunci cand e singura, o privesti in ochi, si ii spui ca o placi. Nu e nevoie de declaratii fandosite, nici de semne subtile. Astea functioneaza doar in filmele de pe Disney Channel.
Si aici ai doua variante:
- ai avut succes, si deci te felicit
- Te-a refuzat categoric, ceea ce inseamna ca oricum nu te merita, de fapt, si tot te felicit, pentru curaj.
Am incredere in tine.

Cu stima,
Neo

| DannyyyTGV explică (pentru MrAnderson):

Sunt putin cam timid. Daca i-a zice pe mess sau facebook, ar fi ok?:-s

| MrAnderson a răspuns (pentru DannyyyTGV):

Crede-ma, ai mult mai multe sanse de reusita, daca i-o spui in fata.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu o scoți la un suc și vrei să-i spui că o placi?
Cum îi demonstrezi?
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Da-i de inteles ca o placi, nu trebui sa-i spui direct neaparat

| IloveME a răspuns:

Incearca sa fi prieten cu ea, dar in acelasi timp ii poti da indirecte, ii poti arata cum sti tu mai bine ca tu de fapt vrei ceva mai mult de la ea decat o simpla prietenie!
Dupa ce vei fi cat de cat sigur atunci ii poti pune marea intrebare!
Mult succes iti doresc!

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa inveti si sa accepti ideea ca o fata se cucereste.

| tr3ig a răspuns:

Ma tu si cu pipluup oti intreba unu de celalalt?tongue

poti sa faci in felul urmator. sa incerci sa glumesti cu ea, si stiu eu intr-o gluma sa o intrebi ce ar crede ea daca tu i-ai spune ca o iubeste, sau chestii din astea, incearca sa faci sa fie o joaca sa vezi ce vrea. nu sa ii zici direct, stii eu te plac pe tine. pentru ca se poate speriawinking

| detty24 a răspuns:

Prima data arata-i sa veyi cum reactioneaya iar daca da semne ca te place cu curaj... spune-i ce simti *-*